Legnoart - Degustacja to rytuał

  Aktualności

Jedni uważają design za dziecko architektury, inni, że jest spadkobiercą sztuki użytkowej.                                      

Dla Legnoart design to zobowiązanie, które wkładają w każdy projekt, aby uzyskać doskonały rezultat. Dążą do perfekcji zarówno we wzornictwie jak i w jakości wykonania. 

 

                 

 

Rzemieślnicy Legnoart mają swobodę wyboru metody wydobywania tego co najlepsze z surowca więc każdy produkt ma swoją niepowtarzalną tożsamość, tym bardziej że wykończenia wykonywane są ręcznie. Produkcja odbywa się w kontrolowanej atmosferze, aby uniknąć zmian temperatury drewna. 

 

       

 

Ekskluzywne przedmioty muszą być wykonane wyłącznie z surowców najwyższej jakości.

Drewno z produktów Legnoart jest zabezpieczane i wykańczane wyłącznie olejami organicznymi lub specjalną obróbką termiczną, która je utwardza, czyniąc bardziej zwartym i chroniącym przed pasożytami. Drewno jest podgrzewane do temperatury od 180 ° do 230 ° C, dzięki czemu uzyskuje ciemny, ale całkowicie naturalny kolor, o stabilniejszej strukturze wolnej od pasożytów. Aby podkreślić wykończenie drewna, jego struktura pozostaje widoczną - z otwartymi porami - aby drewno mogło dalej żyć i oddychać. Dzięki temu drewniane przedmioty mogą opowiadać historię drzewa, na którym się narodziły.

 

 

Legnoart to rodzinna firma pochodząca z magicznego miejsca u podnóża Alp, nad brzegiem jeziora Orta, zaledwie sto sześćdziesiąt kilometrów od morza. To mikrokosmos Włoch; góry i morze. Na przestrzeni wieków tysiące różnych klimatów utworzyło konstelację i konteksty do opracowania metod zrozumienia kultury kulinarnej i zbioru winogron. Wszystkie produkty firmy Legnoart na stronie Prezenty Premium oparte są na tej tradycji i geografii.

 

 

Spotkania i rozmowy o pasjach, podróżach i odkryciach, w których udział wzięli rzemieślnicy, projektanci, drwale, szefowie kuchni i winiarze, którzy dzieląc się swoimi marzeniami o tworzeniu przedmiotów kuchennych i degustacji win dali początek idei, jaką dziś realizuje marka Legnoart. To alchemia wpisana w tradycje regionalne Włoch, która odpowiada za dojrzewanie doskonałego sera czy najlepszego wina. Cały proces może zająć miesiące, a nawet lata, a za każdym razem gdy otwiera się butelkę wina lub kroi kawałek sera uczestniczymy w tej samej magii. Legnoart oferuje przedmioty rytualne do degustacji, pozwalające duchowi na zmysłowe postrzeganie kultury, która sięga wieków.