&noscript=1"/>

Eva Solo — ponad sto lat elegancji

  Aktualności

Ciągle nie wychodzi z mody, a jej projektanci kolekcjonują prestiżowe nagrody. Design i Styl.

Już jakiś czas temu w Prezentach Premium pojawiła się wiodąca duńska marka — Eva Solo, oferująca ekskluzywne przedmioty codziennego użytku. Od ponad stu lat w najlepszy możliwy sposób łączy ona estetykę i jakość z funkcjonalnością.

Projektanci i produkty marki Eva Solo zebrały ponad 150 prestiżowych nagród w dziedzinie designu na całym świecie, w tym wielokrotnie tych najważniejszych: Red Dot Design Award, iF World Desing Award i Design Plus Award. Firma współpracuje z takimi projektantami i studiami projektowymi jak: Tools Design, Ole Palsby, DesignWright, 3part.

 

Trochę historii dla ciekawskich

 

Eva Solo to firma rodzinna z 1913 roku, założona z myślą tworzeniu funkcjonalnego domu i kuchni. Nazwa pochodzi od imienia córki założyciela Kaia Rohde Foga i w formie Eva funkcjonowała na początku istnienia firmy. Pierwszy przełom nastąpił w 1952 roku, kiedy Eva wypuściła na rynek krajalnicę do pieczywa, wędlin i sera. Był to pierwszy z wielu klasyków Evy Solo.

 


W 1977 roku rodzi się marka Eva Trio. Seria garnków i patelni zaprojektowanych przez wybitnego designera Ole Palsbego, który postanowił użyć trzech różnych materiałów w jednym produkcie, osiągając tym samym optymalne właściwości, podbija serca gospodyń domowych. Charakterystyczne i innowacyjne wzornictwo sprawia, że projekty Eva Trio z biegiem lat zdobywają wiele nagród i stają się oryginalnym elementem designu wielu kuchni.
Firma rozwija się wraz z potrzebami konsumentów i w 1997 równolegle do Eva Trio powstaje marka Eva Solo i Cafe Solo. Firma spoczywa cały czas w rękach jednej rodziny, której czwarte pokolenie pomaga urządzać mieszkania, ogrody, przestrzeń kuchenną i sypialnianą wysokiej jakości produktami o przemyślanych funkcjach.

 

 

 F.