&noscript=1"/>

Herbata zielona z liśćmi mięty/ Marrakech Mint/ 120 g/ Whittard

Herbata zielona z liśćmi mięty/ Marrakech Mint/ 120 g/ Whittard

69 złProdukt na zamówienie

Świetna mieszanka chińskiej zielonej herbaty typu Gunpowder Green z czystymi liśćmi mięty pieprzowej i płatkami chabrów, inspirowana herbatą serwowaną na targach marokańskiej medyny.

Herbata Gunpowder ma bardzo charakterystyczny wygląd. W trakcie produkcji liście zwijane są w małe grudki, stąd nazwa nawiązująca do prochu strzelniczego. Ta zielona herbata była  jedną z pierwszych herbat chińskich sprzedawana krajom arabskim. Od tego czasu jest ona szczególnie rozpowszechnione w Afryce Północnej, gdzie herbata jest tradycyjnie mieszana z miętą i podawana jako mocny napar z mnóstwem cukru.

Mieszanka Marrakech Mint bardzo dobrze smakuje w tradycyjnym stylu — z miodem lub cukrem, ale jest wyjątkowa, kiedy parzy się ją lekko, aby docenić jej niuansowy smak. Jest to zaskakująco orzeźwiający sposób na odpoczynek po ciężkim dniu pracy.

Najczęściej wybierana i doceniana herbata przez smakoszy zielonych herbat. Idealnie nadaje się na niezobowiązujący prezent, który z pewnością zadowoli wybredne podniebienia. 

  • Proponujemy w zestawie ze szklanym zaparzaczem Eva Solo,  ze względu na swą konstrukcję, idealnym do kilku parzeń — tak jak to bywa z zielonymi herbatami.

Skład: zielona herbata, mięta - 10%, płatki chabrów, aromat.

Sposób parzenia: 2 g herbaty (1 łyżeczka) zalać wodą o temp. 80oC i parzyć 2-3 min.